איך לפתור קונפליקט בעבודה

isaacwp
16.09.2019

בין כל קבוצה, כיתה, צוות בעבודה וכדומה אמורים להתפתח יחסי חברה. יחסי החברה מבוססים הרבה מאוד על שיח משותף ופורה, עשייה משותפת ולעיתים עזרה והושטת כתף לחבר שאינו מצליח להתמודד עם המשימות המוטלות עליו בכוחות עצמו.
אז נכון שזו נשמעת אידיליה של ממש אך מה לעשות שבין חברים ולא ממש משנה באיזה גיל מדובר, לא תמיד הכול זורם למישרים. קורה לא פעם שמתעוררים חילוקי דעות, נוצרים קונפליקטים שונים על רקע של ניצול, או על פגיעות מכוונות או לא מכוונות ולמעשה לא חסרות סיבות. הדבר קורה וזו עובדה.
ברור כי כאשר מדובר במקום עבודה, עשוי קונפליקט כזה להעכיר את כל האווירה במקום. ליצור מתחים בין העובדים, רכילויות ועוד, כאשר אלו משפיעים על איכות העבודה כמו גם על התפוקה והתוצרת במקום.

אז מה עושים על מנת לפתור את הקונפליקט?

אנחנו כאן על מנת להציע לכם רעיון חדשני ושונה. במקום לנסות לעשות סדר באמצעים שרירותיים או על ידי שיח מקרב לבבות, אפשר פשוט להוציא את כל העובדים לפעילות כלשהי מחוץ למקום העבודה. אלו יכולים להיות ימי גיבוש למשך מספר ימים אך זה גם יכול להיות משהו קצר יותר. אפילו טיול נחמד במקום ייחודי, ארוחה משותפת במסעדה טובה או תוכנית חווייתית במקום כלשהו מחוץ למסגרת העבודה.
אי אפשר לתאר את הרווח הצפוי מפעילות כזו. היחסים בין העובדים משתנים לטובה. יחסים חדשים נוצרים וקשרים שנפרמו עולים מחדש והאווירה בין העובדים משתנה ומתחדשת. אין ספק כי שהות משותפת באווירה שונה כאשר אין את המשימות הנושפות בעורף אשר אלו הם למעשה לא פעם סלע המחלוקת, מעניקה הרבה מאוד לכל אחד מהמשתתפים.

לא על חשבון הזמן הפרטי של העובדים

חשוב לדעת כי על מנת שפעילות מהסוג הזה תוכל להצליח, היא לא יכולה להתקיים על חשבון העובדים. כלומר אל תחשבו בכלל כי תוכלו להוציא את העובדים לטיול בשעות שאחר העבודה. על פי רוב העובדים יוותרו על החוויות אם אלו יהיו על חשבון זמנם הפרטי. אם אתם באמת רוצים לשמח א העובדים שלהם הודיעו להם כי אתם מוצאים אותם ע חשבונכם. הם לא יפסידו את המשכורת שלהם של אותו יום או אותם ימים אך במקום לעבוד הם פשוט יבלו, יטיילו, ייסעו וייהנו.
אין ספק כי הדבר יתקבל בשמחה רבה בקרב כולם ותהיה היענות סוחפת ונלהבת.

מתאימים את הפעילות לכולם

כאשר אתם עומדים לארגן את הפעילות לכל העובדים, אתם אמורים לקחת בחשבון את כל העובדים מבחינת הגיל שלהם, האופי שלהם, תחומי ההתעניינות שלהם וכמובן גם המין שלהם. לא כל מה שמתאים לבנים יתאים גם לבנות. כך גם לא כל מה שמתאים לצעירים יתאים בהכרח גם למבוגרים יותר. חשוב מאוד כי הפעילות תהיה כזו שכל אחד יוכל למצוא את החלק שייהנה אותו והוא יפיק את מלוא התועלת.

מי המרוויח העיקרי מכל הפעילות?

אז ברור כי מדובר בהחלט בהשקעה לא זולה. ראשית מקום העבודה מפסיד יום עבודה של כל הצוות והוא אף אמור לשלם לו על כך. מלבד זאת ישנן העלויות שכרוכות בהכרח בפעילות. אם הבוס לארג' והוא הולך על פעילות יקרה והוא אף מפרגן לעובדים אוכל טוב במהלך היום ועוד פינוקים נוספים, הרי שברור כי החשבון יהיה תפוח מאוד. אך חשוב לזכור ולדעת כי בסופו של יום, המרוויח העיקרי של כל זה יהיה העסק. העובדים יחזרו מלוכדים ויעבדו עם יותר מרץ והרבה יותר מוטיבציה.

2023 © כל הזכויות שמורות
להזמנת פעילות
חייגו עכשיו או שלחו פרטים ונחזור אליכם