מנפלאות התבונה מבנה המוח והפוטנציאל העצום הבלתי מנוצל שלו

isaacwp
18.03.2019

"המוח האנושי הוא האיבר המורכב והמסובך ביותר. הוא שוקל כ-1400 גרם (2% ממשקל הגוף). 80% ממנו הם מים והוא צורך 20% מהחמצן ומהקלוריות שאנו צורכים וכ-20 ואט אנרגיה (כמו נורת להט חלשה). המוח מכיל מאה מיליארד תאי עצב – נוירונים (10 בחזקת 11), המפעילים ארבעה ערוצי תפקוד עיקריים: המוטורי, הסנסורי, הקוגניטיבי וערוץ הבקרה על המערכות והאברים הפנימיים. ערוצים אלה משפיעים בסנכרון ובשילוב על האמונה שלנו, על התודעה, על התפיסה ועל יצירה ומחשבה.
לכל נוירון יכולת התקשרות עם עד 10,000 נוירונים אחרים בצורות שונות ומגוונות, המייצרות רשת אין סופית של חיבורים – מיליון מיליארדים (גם אם חלקם מתכלה במשך השנים). "אין גבול לכוחו של המוח.
האדם הסביר לומד ומסתגל להפעיל ולהשתמש בכ-20-15 אחוזים מפוטנציאל תאי העצב המוחיים. ההסבר טמון בסגנון ובתפיסות החיים שלנו, בהרגלים ובהתנהגויות – שהם תבניות חשיבה מקובעות, שאינן מנצלות אפילו שליש מפוטנציאל המוח והחשיבה.
שגרה שאינה משנה "סדרי עולם" מנציחה את עיקר מגבלתנו. הפעלת המוח במתכונת "טייס אוטומטי", משמעותה לפעילות המוח היא מניעת הפעלה וחידוש קשרים אין סופיים המצויים בכ-80 אחוזים מהפוטנציאל הלא מנוצל של תאי העצב. הרגלי השגרה המוכרים והבטוחים אינם מאפשרים טיפוח וצמיחה אמתית של המוח, אלא גורמים בדיוק את ההיפך לצמצום הפרדה וניתוק ברשת הקשרים האין סופיים.
המחשבה היא הכוח הטבעי האין סופי שמסוגל לייצר שינוי והצלחה ממשית. דרכו של האדם ליצור היא תוצאה ישירה של הדרך שבה הוא חושב על הדברים ומוציא אותם מהכוח אל הפועל. אנו יכולים להצליח בכוח המשאבים הטבעיים הפנימיים העוצמתיים ביותר הקיימים בנו, לחזק את פוטנציאל הבינה הטבעית, ולפעול בדרך הנכונה והמתאימה בעולם המשתנה.

2022 © כל הזכויות שמורות
להזמנת פעילות
חייגו עכשיו או שלחו פרטים ונחזור אליכם