הרצאות לעובדים שישאירו חותם

c@digitouch.co.il
22.02.2022

חברות רבות הבינו כבר מזמן את החשיבות בארגון ימי כייף, ימי גיבוש וגם ימי עיון לעובדים, שהם חלק מרכזי מהתנהלותם במקום העבודה והם דרך נפלאה ליהנות מפסק זמן של ממש ולהטעין את עצמם באנרגיות חדשות וחיוביות. כיום, ובניגוד לעבר הרחוק, מקפידות חברות אלו לערוך כנסים, ימי עיון וגם ימי גיבוש, במהלכם משולבות הרצאות על מגוון רחב של נושאים. אלו יכולות להיות הרצאות מקצועיות, הרלוונטיות לתחום העיסוק עצמו, הרצאות מוטיבציה שנותנות כוח וממקדות מטרה, הרצאות בנושא יזמות, כלכלה, משפחה ועוד. 

כיצד בוחרים נושאים להרצאות שישאירו חותם על העובדים

כדי לבחור נכון נושאים להרצאות שישאירו חותם על העובדים ויהוו ערך מוסף חשוב, שתורם להם רבות, כדאי להתייחס לפרמטרים הבאים:

  1. ערך נוסף – יש מבחר נהדר של הרצאות ובמגוון של נושאים. כשבוחרים הרצאות לעובדים חשוב שהן יציעו ערך נוסף, נושא או תחום שאפשר ללמוד ממנו ולקבל ממנו אולי גם כלים חדשים או עזרה בפיתוח מיומנויות, שיכולות לעזור ביום יום. כך אותה הרצאה הופכת להרבה יותר ממילים ומשמשת כאמצעי חדש ללמוד רבות ממנו ולהשכיל.
  2. התגברות על מכשולים – כולנו מתמודדים לא אחת, במהלך החיים, עם שלל של אתגרים. הרצאות על התגברות על מכשולים או התמודדות עם אתגרים מסוימים הן תחום נוסף שיכול לעניין עובדים רבים וגם דרך לחשוף אותם למשהו חדש. אלו יכולות להיות, למשל, הרצאות של מטיילים שהתגברו על סיטואציות לא פשוטות במהלך הטיול, או הרצאות של כאלה, שמצאו את עצמם באמצע החיים מול מצב לא קל ומול אתגר של ממש, שעליו הם הצליחו להתגבר ועוד ועוד. תוך כדי ההרצאות הללו נחשפים גם לפתרונות ולדרכים שעזרו לאותם אנשים, שהתמודדו עם האתגר, להתגבר עליו ולחיות כיום חיים מספקים ומאושרים.
  3. הרצאות על הורות, על משפחה ועל יחסים בינאישיים – הרצאות שכאלו מעניינות את כולנו, שכן כל אחד מאתנו נמצא באיזושהי מערכת יחסית או מנהל מערכת יחסים מקצועית לגמרי במקום העבודה. בין אם זו מערכת יחסית רומנטית, הורית משפחתית או אפילו מקצועית, הרצאות שמתמקדות בכך ומציעות טיפים וכלים להתנהל בהן נכון, הן הרצאות שיכולות להיות נפלאות לעובדים. 

דוגמאות להרצאות רלוונטיות

נכון להיום מוצעות מגוון רחב מאד של הרצאות לעובדים, ביניהן הרצאות של הפרופסור יורם יובל. הרצאות אלו מתייחסות לנושאים שונים והן מותאמות נקודתית לאותו קהל של עובדים. רשימת ההרצאות לעובדים, כאלו שיכולות להשאיר חותם, כאמור, ולהוות כערך מוסף וחשוב, היא ארוכה במיוחד. ברשימה הזו נמצא, למשל, את הרצאתו של פרופסור יורם יובל "אושר כמפתח למצוינות". הרצאה זו נותנת דגש ליחסים שבין מנהלים ועובדים והדרך שבה יכולים עובדים להפוך למאושרים יותר, מצליחים יותר, יצירתיים וגם פרודוקטיביים יותר. הרצאה נוספת, גם היא של יורם יובל, היא הרצאה בנושא "עובדים ממאדים, עובדות מנוגה". כפי שניתן לנחש, הרצאה זו בוחנת את ההבדל בין נשים לגברים, הבאים לידי ביטוי לא רק בזוגיות שבין השניים כי אם גם במקום העבודה. הסיבות לכך קשורות בין היתר לשוני המוחי, הבא לידי ביטוי במקום העבודה עצמו. ההרצאה המרתקת הזו מעלה תובנות פסיכולוגיות מעניינות, סיפורים רלוונטיים מחדר הטיפולים ועוד. כל זאת, כדי להבין את ההבדלים בין המינים וגם כדי לשפר את היחסים ביניהם באותו מקום עבודה. הרצאות נוספות, שגם הן יכולות להיות רלוונטיות במסגרת יום כיף לעובדים, הן הרצאות הקשורות להתחלות חדשות, כמו ההרצאה "התחלות חדשות – בעבודה, במשפחה ובזוגיות". ההרצאה הזו עוזרת לנו לחשב מסלול מחדש ולחתור למען שינוי לטובה בשלושה תחומים מרכזיים בחיינו: משפחה, זוגיות וגם עבודה. ההרצאה "לא מחכים לאראלה – איך הופכים לעובד מצליח" גם היא מתאימה והיא דנה בנושאים כמו האם לעובדים מצליחים יש תכונות מסוימות? מהו סודם של אותם עובדים שמצטיינים במקום העבודה ומה מאפיין אותם? ועוד ועוד. 

2023 © כל הזכויות שמורות
להזמנת פעילות
חייגו עכשיו או שלחו פרטים ונחזור אליכם