לייזר טאג – לתרגול למידה ארגונית

"משחקי מלחמה" מדמי מציאות
צפו בסרטון
כמות המשתתפים:
החל מ-
12
מחיר לאדם:
החל מ-
120
משך הפעילות:
החל מ-
150
דק’
להזמנת פעילות
חייגו עכשיו או שלחו פרטים ונחזור אליכם

אסטרטגיה כגורם מרכזי בניהול המודרני

המונח אסטרטגיה נגזר מהמילה היוונית סטרטגוס (STRATEGOS) שמשמעותה "גנרל" או "מצביא" ולפיכך רואים באסטרטגיה את תורת הידע ש"באומנות המלחמה" – מערכת סבוכה של רמות תכנון, לניהול המשאבים והתהליכים לצורך השגת היעדים, הנגזרים מהמטרות. האסטרטגיה והטקטיקה הם שני מושגים קשורים ומזינים זה את זה. האסטרטגיה שולטת על ההכנה ותכנון הקרב בעוד שהטקטיקה עוסקת באופן הניהול שלו. עקרונות האסטרטגיה והטקטיקה הצבאית, התבססו והועברו עם השנים גם לעולמות הניהול והעסקים. עקרונות המלחמה הותאמו לצרכי התכנון, הניהול, הבקרה והפיקוח של גופים אזרחיים וממשלתיים, תוך כדי קביעת עקרונות מנחים כגון: שיתוף פעולה, תכנון, תמרון, יעדים ומטרות, תקשורת, התקפיות, מגננה, ריכוז מאמץ, יתרון ההפתעה, פשטות, תחקור ועוד.

האסטרטגיה העסקית ארגונית עוסקת בגיבוש דרכי פעולה תוך התייחסות לסביבה הקרובה והרחוקה במטרה לקבוע מטרות ובחירת דרכי פעולה למימושן. החלה זו, מן הצבא לניהול ארגונים וחברות, התרחבה כמובן גם לצורת החשיבה האסטרטגית בהיבטים של ניהול פנימי וחיצוני ולשפה שבה משתמשים מנהלים: לכבוש שוק, שליטה בשדה, המתחרה כאויב ועוד.

אסטרטגיה היא נתיב הפעולה המרכזי של הארגון, העוסק בארבע שאלות בסיסיות (הקשורות גם לתכנון וגיבוש חזון ארוך טווח) לאן רוצים להגיע, תוך כמה זמן, איך מגיעים לשם ובאיזה מחיר.

המושג הזה שכולנו משתמשים בו בשפה הארגונית – עסקית, לא לגמרי ברור ונגיש עד הסוף, ולכן אנחנו מלמדים מכשירים ומאמנים אותו באופן חוויתי מאתגר ומהנה באמצעות סימולטורים המדמים תרחישי מלחמה.

זירת סימולטור הלייזר טאג שלנו ממוקמת במוזיאון חיל השריון שבלטרון בתפאורה ובאווירה של שדה קרב אחד גדול ובו מאות טנקים, כלי שינוע ומלחמה. במרחב פעילות ייחודי זה אנחנו מכשירים ומאמנים באופן חוויתי מהנה ומגבש קבוצות מגוונות רבות – מנהלים, אנשי צבא, אנשי חינוך, יזמים, עובדים בכל הרמות, תלמידים, נערים בסיכון סטודנטים ועוד.

באמצעות תכנון תרחישי מלחמה אנחנו מלמדים את רזי האסטרטגיה וממקדים אותה ביכולות של המשתתפים לראות את האירועים סביבם כפי שהם תוכננו מראש. ככל שראייתם תהיה קרובה יותר למציאות התכנון, כך גם החלטותיהם ותגובותיהם תהיינה טובות יותר. אנחנו מאתגרים את המשתתפים להשתחרר ממקובעות ומהטיות קוגניטיביות, מאמונות קודמות, מפרדיגמות או מניסיונות עבר, להתבונן באופן ברור וצלול במציאות המשתנה מרגע לרגע.

משתתפי שתי הקבוצות המתחרות במשחק המהנה, מצוידים ברובי לייזר משוכללים מאוד, ובאפוד וכסדה המשובצים בחיישנים שמנטרים את הפגיעות בירי באמצעות מערכת מחשוב משוכללת, שיודעת לפלח נתוני פגיעה ע"פ קטגוריות מדויקות של אזור הפגיעה וכמות הפגיעות.

תכנון תרחישי הקרב כוללים גם תרגול מעשי של כישורים ומיומנויות כגון: סיעור מוחות, עבודת צוות, תקשורת בין אישית, תכנון לעומת ביצוע, הובלה ומנהיגות, חשיבה מערכתית הוליסטית, הסקת מסקנות ותחקור, קבלת החלטות במצבי לחץ, דבקות במשימה, משמעת, אחריות ועוד.

בתום הפעילות מתקיים תהליך יסודי של משוב ורפלקציה בדגש על הכלים היישומיים שהוטמעו בהיבטים האישי והקבוצתי, ובמידת השגת כל היעדים והמטרות שהוגדרו מראש.

ניתן לתאם פעילות לייזר טאג גם בזירות הקבועות שלנו בקריות ובצפון. בנוסף הצוותים המקצועיים שלנו ניידים ויכולים להגיע לכל מקום בארץ ובעולם.

אם לא השתכנעתם עד עכשיו?

אז עוד שלוש נקודות חשובות

  • הפעילות מוכרת במס
  • מומחי תוכן רב תחומיים
  • וצוות יועצים אירגוניים להמשך תהליך

 

לקוחות ממליצים

ליאת גולדברג, דיסקונט
איילת כץ, רימקס
ליאת גולדברג, דיסקונט
2022 © כל הזכויות שמורות
להזמנת פעילות
חייגו עכשיו או שלחו פרטים ונחזור אליכם